• Tüm Kategoriler
  • Seçiminizi Daraltın

   Marka

   Fiyat Aralığı

   Sadece

   Liste Şeklinde Göster Katalog Şeklinde Göster

   Ambalaj ve Paketleme Malzemeleri


   Günlük hayatta kullanılan her ürün paketlenerek satışa sunulur. Renkli, desenli ve şeffaf ambalajlarla paketlenmiş ürünler, neredeyse her yerde karşınıza çıkar. Ambalajlar, göze hitap etmelerinin yanı sıra işlevsel ve dayanıklı olmalıdır. Ürünlerin ambalajlarla paketlenmesi işlemi, hijyen açısından önemli bir yere sahiptir. Bu tarz kaplama malzemeleri sadece herhangi bir ürün satın alacağımız zaman değil, sevdiklerinize vereceğiniz hediyeleri evinizde paketlemek için de idealdir. Satın aldığınız ürünün hem kusursuz şekilde muhafaza edilmesi hem de şık görünmesi açısından önemli bir detaydır. Ürünlerin herhangi bir deformasyona uğramaması, estetik bir görünüme sahip olması gibi etkenler paketleme işlemini büyük bir ihtiyaç haline getirir. Bu nedenle bu tür işlemlerde kullanılan paketleme malzemeleri de bir o kadar önemlidir. Paketleme işlemi için birçok türde ürün bulunur.

   Paketleme kağıdı bu ürünlerin başında gelir. Ambalaj, paketleme yapılacak ürünün yapısına ve türüne uygun olarak seçilir. Paketlenen şeyin temasına göre paketin dışı süslenebilir. Bu durum özel günlerde alınan hediyeler için sıklıkla tercih edilir. Hediye paketlerinin ambalajlarının dışını süslemek için hediye paketi süsü olarak adlandırılan renkli ve parlak fiyonk şeklinde yapışkan süsler kullanılır. Hediye paketinin iyi bir şekilde paketlenmesi ve açılmaması için ise hediye paketleme ipi kullanılır. Paketleme işlemi için ihtiyacınız olan her şeyi onlarca alternatifiyle sunan Sönmez Endüstriyel'de kendi isteğinize ve zevkinize göre seçip siz de kendi paketlerinizi yapabilirsiniz.

   Her İhtiyaca Yönelik Paketleme Malzemeleri Çeşitleri

   Pek çok farklı çeşitte ürün paketleme malzemeleri bulunur. Bunların başında ise şunlar gelir: Hediye paketleme malzemeleri; renkli ve desenli olup göze hitap eden türdedir. Hediyelerin ambalajlanmasında kullanılan hediye paketi kağıdı, farklı desenlerde ve renklerde olup dikkat çekici bir paketin oluşturulmasında önemli bir yere sahiptir. Kargo paketleme malzemeleri; paketlenecek ürünü koruyacak yapıda olup dayanıklıdır. Ambalajları, karton ve poşet gibi ürün tipine göre değişkenlik gösterir. Paketlenen şeyin çizilmemesi ve hasar almaması için balonlu naylon tercih edilir. Üzerindeki hava baloncukları sayesinde hassas ürünleri darbelerden korur.

   Eşya paketleme malzemeleri, paketlenecek eşyanın büyüklüğüne ve yapısına göre değişkenlik gösterir. Eşyanın zarar görmesini ve kırılmasını önleyecek şekilde üretilir. Büyük ev eşyalarının ambalajlanmasında kullanılır ve eşyanın darbe alabileceği yerlere paketleme dolgu malzemesi konulur. Böylece eşyanın hasar görmesi önlenir. Çiçek paketleme malzemeleri, çiçeklerin yapısını ve şeklini bozmayacak türdedir. Genelde şeffaf ambalaj kullanılır. Hem estetik durması hem de paketin dayanıklılığı için kurdele ve ip gibi ürünler de tercih edilir.

   Pasta paketleme malzemeleri, pastaların şeklinin ve tadının bozulmaması için idealdir. Pasta paketlenmesinde genellikle karton kutular, ambalaj olarak kullanılır. Bu kutuların, kolay şekilde açılıp tekrar aynı şekilde kapanması özelliği bulunur. Yılbaşı paketleme malzemeleri, çoğunlukla kırmızı ve yeşil renkte olur. Süslü, yeni yıl temalı olarak tasarlanır. Kağıt, karton gibi ambalajlarla paketlenir. Paketi süslemek için yılbaşı temalı yapışkanlı süsler, etiketler ve renkli ipler kullanılabilir. Plastik paketleme malzemeleri; naylon poşet, streç film, kilitlenebilir poşet gibi ürünlerdir.

   Paketleme malzemeleri köpük de bu tür seçenekler arasında yer alır ve koruyucu paket malzemesi olarak sıkça kullanılır. Pek çok çeşitliliğe sahip olan paketleme ürünleri birçok amaç için kullanılır. Hediye, kargo, çiçek, pasta, eşya ve yılbaşı paketleri birbirinden farklı ambalajlarla paketlenir. Paket kutuların içine konularak kullanılan pelur kağıdı da bir paketleme malzemesidir. 

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.